Tesettür Modasında İzmirli Tasarımcılar

tesettur-giyim-izmirÜlkemizde birkaç yıl öncesine kadar zor zamanlar geçiren tekstil sektörü, tesettür giyim firmaları ile yeniden canlanmaya başladı. Tesettür giyim alanında birçok girişimci yeni markalarla pazara giriş yaptı. Tesettür Giyim sektöründe adından söz ettiren illerimizden biri de İzmir. Son yıllarda İzmir’li genç tasarımcılar birbiri ardına çıkardıkları kreasyonlar ile kendilerinden sıkça söz ettiriyorlar.

Tesettür modasının son zamanlarda önem kazanmasıyla butik ve moda evleri tesettür giyim alanında ürünler çıkartmaya başladılar.

İzmir bölgesinde büyük  tesettür giyim firmalarının satış kaygısıyla yatırım yapmamaları, genç tasarımcıların önünü açarak kendi markalarını oluşturmasına olanak sağladı.

Sosyal medya ve e-ticaret kanallarını çok iyi kullanan İzmirli Tesettür Giyim Tasarımcıları, sadece yurt için de değil, yurt dışında da satış yapmaya başladılar.

İşte İzmirli Genç Tesettür Tasarımcılarımız.

PINAR ŞEMS KAVAK

Son zamanlarda adını büyük tesettür satış sitelerinde sıkça gördüğümüz Pınar Şems Kavak, Bergame ilçesinde ilk olarak faaliyet başlamış. Pınar Şems markasını yaratan Pınar Şems Kavak sosyal medyayı çok iyi kullanarak kısa zamanda Türkiye çapında tanınan bir tesettür tasarımcısı oldu.  Şu anda işlerini İzmir’de sürdürmekte olan Pınar Şems, zamanla siparişlere yetişemeyince fason atölyelerle çalışmaya başlamış. Sade ve şık kreasyonlarıyla öne çıkan Pınar Şems tasarımları, tek renk ve uzun dantelli elbiselleri ile kendinden söz ettirmekte. Ürünlerini kombin şeklinde satışa sunan Pınar Şems’in adını 2013 ilkbahar – yaz tesettür giyim modasında bolca duyacağız.

TUĞBA KUŞÇUOĞLU

Tesettür giyim sektörüne kişiye özel kıyafetler dikerek başlayan Tuğba Kuşçuoğlu, yakın arkadaşı olan Pınar Şems’in desteğiyle seri üretime geçme kararı almış. Ürünleri Minel Aşk adıyla satışa sunan Tuğba Kuşçuoğlu, özellikle Avrupa ülkelerindeki vatandaşlarımızın beğenisini kazanarak önemli satışlar gerçekleştirmiş.  Minel Aşk tasarımlarındaki en çok dikkat çeken ürünler peplum ceketler ve balık etekler. Tasarımlarını e-ticaret sitelerinde de satışa sunan Tuğba Kuşcuoğlu tesettür giyimde şık tasarımlarıyla dikkat çekiyor.

KUAYBE GİDER

Farklı bir alanda eğitim alıp daha sonra tasarıma ilgi duymaya başlayan Kuaybe Gider İtko-Arge Moda Okulu’nda eğitim görmüş. 2011 yılında atölyesini açıp KUAYBEGİDER markasını kurmuş.  Yaptığı tasarımlar retro ve vintage etkiler gördüğümüz Kuaybe Gider ilk defilesini Gönüllü Anneler Derneği‘nin bir projesinde gerçekleştirmiş. İnternet alanında diğer tasarımcılardan bir adım önde olan Kuaybe Gider ürünlerinin satışını http://shop.kuaybegider.com adresinden yapmakta.

Yandex.Metrica
Warning: fopen(cachedosyalari/db108a82ac562b9572e0796524f7d485.kuaza) [function.fopen]: failed to open stream: No such file or directory in /home4/genomx/public_html/tesettur-moda.com/index.php on line 37

Warning: fwrite(): supplied argument is not a valid stream resource in /home4/genomx/public_html/tesettur-moda.com/index.php on line 38

Warning: fclose(): supplied argument is not a valid stream resource in /home4/genomx/public_html/tesettur-moda.com/index.php on line 39